2 January, 2013

ISLAND

Kelly ja Georg ISLANDIL!

Projekt : Worldwide Friends Iceland

Vastuvõttev organisatsioon: Worldwide Friends, Veraldarvinir

Saatev organisatsioon: MTÜ INVOLVED 

Teenuse periood: 19.06 – 18.12.2019

Jagame teiega esimesest laagrist grupipilte. See laager oli ajakirja tegemisele suunatud. Tegime intervjuusid ja uurisime huvitavaid fakte Islandi kohta ja siis kirjutasime artiklid nendest.

Olen Islandil juba 3 kuud olnud ja see aeg on väga ruttu möödunud.. peamiselt muidugi seetõttu, et olen käinud laagrist laagrisse ja nii palju ägedaid asju teinud!

Tehes EVSi siin Islandil on üks lahedamaid asju see, et saad minna ühest laagrist teise, kus on erinevad tegevused. Hafnarfjorduris on suviti laager, kus aitad kohalikul kogukonnal erinevaid töid teha, meie laagriga koristasime rannikuala, kuhu oli kogunenud väga palju plastikut ning muud prügi. Sellise töö tegemine pani vabatahtlike mõistma, et iga inimese tegudel ning suhtumisviisil loodusesse on väga suur mõju. Augusti alguses osalesin taas ajakirjanduse teemalises laagris, kus seekord oli teemaks Pride week, mis andis võimaluse toetada LGBTQ+ kogukonda ja uurida rohkem organisatsioonide kohta, mis töötavad eesmärgi nimel, et ka LGBTQ+ inimestel oleksid samaväärsed võimalused teistega. Meie grupil oli ka äge võimalus osaleda paraadil ja kõigest sellest melust osa saada ning niimoodi oma toetust avaldada 🙂
2 laagrit olin ma aga Hveragerdis, kus töötasime vabatahtlikega kasvuhoonetes, korjasime taimi tee jaoks, korjasime kartuleid ja palju muid töid. Nendele, kes pole sellega varem kokku puutunud, on see lahe võimalus õppida nö maatöid tegema. Ühe laagri vabatahtlikega oli meil ka võimalus minna Reykjavik’i toidufestivalile appi, kus aitasime inimestele toitu serveerida ning festivali lõppedes asju kokku panna.. muidugi saime ka ise palju kohalikke toite süüa 🙂 Islandil toimub üleüldse väga palju erinevaid festivale ja tänu meie organisatsioonile on tihti peale meil võimalus festivalidel abiks käia ja sellest kõigest ka ise osa saada.

Islandil olles ei saa muidugi üle ega ümber sellest maagilisest loodusest, mis sind kogu aeg ümbritseb, aga Islandi avastamise teeb veel ägedamaks see, et saad seda teha koos inimestega, kes on erinevatest riikidest pärit, aga kes lühikese aja jooksul saavad heaks sõbraks ja tead, et saad edaspidi maailma avastades nendega ühendust võtta ja nad saavad sulle oma koduriiki näidata 🙂

Lõpetasime just Georgiga koos ühe laagri, olime vabatahtlikud Reykjavik International Film Festivalil.

Kui otsid ka ise uut põnevat väljakutset juelgelt, minge ka välismaale nagu meie!

© 2019 INVOLVEDEUROOPA VABATAHTLIK TEENISTUS (European Voluntary Service – EVS) ISLANDIL 2018

September 2018 alustas vabatahtlikku tööd Islandil meie vabatahtlik Kristel.

Kristel Tomband on meie Euroopa vabatahtliku teenistuse vabatahtlik Islandil. Kristel tööst ja vaba aja tegemistest soovitame lugeda tema poolt kirjutatud kogemusest. SIIT  • Alates septembrist 2016 töötab Islandil Kristina. Tutvu tema looga “

Arglikkusest heatahtlikkuseni ehk kuidas minust vabatahtlik sai“.

ogaaalxea1t6pw9naj6ojkkellc0zvswqmgq64owb45peuidlv_eps5r4eobkfiumkr0wg7x1eejgwny-tcxwzuogv8am1t1uo_7rxoukhquwp5-mmczi_nepjqe


Noored keskkonnaprojektis töötamas. Taamal kaunis Islandi loodus.

Elu põnevamad kuud imekaunil Islandil vabatahtlikuna töötades

01. veebruaril 2013 sõitsid kolm noort – Kadri, Reeli ja Martin Islandile, et seitsme kuu jooksul teha kohaliku organisatsiooni juures koos teiste paljude vabatahtlikega üle kogu maakera vabatahtlikku tööd peamiselt keskkonnaprojektides töötades. Pikka aega välismaal töötamisest huvitatud noorte unistus on nüüd täitunud ning Euroopa Komisjoni mitteformaalse haridusprogrammi Euroopa Noored toel selline võimalus teostubki.

Siia leheküljele hakkama lisama nende endi kogemusi kas läbi piltide või sõnade. Soovitame vaadata kindlasti ka meie Facebook’i profiilile! Noorte blogidega saad tutvuda ülalpool nende nimedele klikates.

Eestlastest vabatahtlike Reeli, Kadri ja Martini Euroopa Vabatahtlikku teenistust toetab SA Archimedes, Euroopa Noored Eesti büroo. Nende saatvaks organisatsiooniks on INVOLVED mtü.

Täpsema info ja/ või huvi korral võta ühendust e-postil info@involved.ee

„Projekti on rahaliselt toetanud Euroopa Komisjon. Publikatsiooni sisu peegeldab autori seisukohti ja Euroopa Komisjon ei ole vastutav selles sisalduva informatsiooni kasutamise eest.”

INVOLVED_90x50+5mm.indd

Teiste võimalustega Euroopa Vabatahtliku teenistuse projektideks saad tutvuda meie kodulehekülje alaleheküljel EVS (European Voluntary Service).

Pildid vabatahtlikelt Islandil. Osa on tehtud saabumisjärgsel koolitusel, mis korraldatud nende vastuvõtva organisatsiooni poolt. Pildid on peamiselt loodusest ja Eskifjördur’ist, kus vabatahtlikud viibisid – fjordid igalpool ümber! ‘Tegime seal ka väikese kiire dokfilmi, sellest üks pilt, kus Martin väga julgelt ja spontaanselt jääkülma jõevette paljujalu läks.’, kirjutas Reeli.

14.02.2013Fotod vabatahtlike ametlikust on-arrival trainingust (saabumisjärgne koolitus), mis toimus Reykjavikist lõuna pool Selfoss’is. Saabumisjärgne viiepäevane koolitus oli väga tore ja professionaalselt korraldatud ning toimus ühes puhkekompleksis. Maja, kus koolitust peeti, on muide eesti puidust ja eesti meeste poolt tehtud!

Kaks pilti on tehtud Blue Lagoon’is – Islandi kõige populaarsemast turismipaigast, mis oli turiste täis. ‘Koolitus oli üldse väga luks, ilusad majakesed ja toad, hea söök, väike reisimine, pädevad koolitajad, islandi kultuurist ja keelest saime ka rohkem aimu, väga hästi korraldatud!’, kirjutas Reeli.

25.02.2013
Kasvuhoone pildid: grupipilt kurkide kasvuhoones, kuhu vabatahtlikud ise ka osad maha panid ning mis vägagi kiirelt nende kahe nädalaga kasvasid. Teine on kirsstomatite kasvuhoones, mille noored taimede mahapanemiseks ette valmistasid ja kuhu esimese nädala lõpus taimi hoolega ka maha pandi. Ja üks foto on ka troopiliste taimede kasvuhoonest Hveragerdis, kus koos banaanide ja kaktustega kasvavad veel kõiksugu troopilised taimed troopilistest maadest.

Juga on kuulus Gullfoss, mis turistide poolt väga külastatav ja tõesti meeletult võimas on! Siis on pilte Hveragerdi mägedest ja matkamisest. Ning reisist Snaefellsnes poolsaarel, ookeani ääres ja mägede vahel. Islandi hobused on aga tuntud oma kuulsa jooksusammu poolest!

29.03.2013
Pildid Islandi pealinna Reykjaviki Aafrika päevast. Kiviseinal on enamus töölaagrite vabatahtlikud. Fotode autor on vabatahtlik Kadri Enn.

juuli 2013Pildid vabatahtlikult Martin Kullamaa. Soovitame kindlasti tutvuda ka tema kogemuslooga.

august 2013

Martini kogemus vabatahtlikuna Islandil on avaldatud ka novembrikuises Postimehe vahelehes.


Image


Fotol: Kadri noortele teenistusjärgselt Eestis presentatsiooni tegemas ja kogemust jagamas.

Loe lähemalt vabatahtlik Kadri Enn kogemusest vabatahtlikkuna Islandil. 28. novembril 2013 ilmus Kadri lugu ka Pärnu Postimehes.

november 2013Pildid vabatahtlikult Reeli Lonks. Soovitame kindlasti tutvuda ka tema kogemuslooga.

detsember 2013


INVOLVED_90x50+5mm.indd

Islandil on pooleaastase praktikaprojekti raames töötamas ka Piret, kes alustas oma tööd 11. märtsil 2013. Soovitame soojalt ka tema blogiga tutvuda, kust lisaks põnevatele tähelepanekutele saad näha ka paljusid kauneid fotosid tema tegemistest, kuid  ka lummavast kohalikust loodusest.Vaata ka meie praktikandi Pille pilte Islandist (tehtud 2015):Islandil on pooleaastase praktikaprojekti raames töötamas ka Anette, kes alustas oma tööd juulil 2016. Soovitame soojalt ka tema blogiga tutvuda
© 2019 INVOLVED

info@involved.ee