17 February, 2017

VENEMAA

Mittetulundusühing INVOLVED esitleb: noored räägivad! Oma kogemusest.

INVOLVED


Eesti vabatahtlike KRISMAR on saabunud ..(My Siberian Story)

Naljakas on Venemaal kirjutada eesti keeles. Mina olen Krismar, Euroopa Vabatahtliku Teenistuse vabatahtlik Siberis, Krasnojarskis. Väga naljakas oli tuttavatele ja perele seletada, et nüüd lähen Siberisse! Kas sinna eestlasi vägisi ei saadetud – ütlesid nad justkui koos! Aga näed, läksin ja siin ma olen. Tee peal oli ees veel ka Peterburi. Lossid, Ermitaaž ja pargid olid ilusad aga minu jaoks liiga suur linn! Krasnoyarskis ma armastan, et tegu on ehtsa vene linnaga. Linna äärest jookseb Jennisei jõgi, mis värskendab. Linna on ilusaid parke täis. Muidugi leiab ka Lenini ja Tšehhovi kuju. Elan vene abielupaariga ja kodune keel on meil russki jazõk.

Miks Venemaa? Võibolla on asi selles, et üheksandas klassis jättis mulle unustamatu mulje vene keele õpetaja oma lugudega Peterburist ja vene elust. Võibolla on asi selles, et Dostojevski Kuritöö ja Karistus ajas mul hirmu nahka( Eriti äge oli Peterburis vaadata, kus Raskolnikov ja Dostojevski elasid, elagu Heinaturg!) Võibolla on asi vene sõpruses ( vene sõber annab ära viimase ja on nõus sinu nimel tapma( .. kuigi kahtlen, kas see just parim tingimus on sõpruse määramiseks). Teiseks on Venemaa eksootiline, nende kultuur ja kirjandus rikkalik. Veel eksootilisem on Siber. Muidugi lubasin ka vanaemale Siberi venelastega kohtuda, et mõista oma esivanemaid!

Kes ma ise olen? Olen töötanud ja õppinud Tallinnas ja ise pärit Pärnust. Erasmuse tudengina olen käinud Küprosel ja teinud praktikat Portugalis. Kuigi olen noor inimene, võib mind pidada hunt Kriimsilmaks. Olen töötanud ajakirjanikuna, teinud raadiotööd, töötanud laos, müünud maasikaid ja käsitööd, töötanud turismibüroos ning baaris ning olnud tegevusjuhendajaga puuetega inimestele. Vabatahtlikuna olen töötanud erinevates ESN´des.

Mida ma siis Siberis teha tahan? Esiteks tahan vene keele ära õppida. Midagi ma räägin, aga mitte piisavalt. Samuti tahan erinevates Interra projektides abiks olla. Lisaks tahan Eesti õhtut teha( olen kuulnud, et siin Krasnojarski ka Eesti maja) Kuna mul raadio-huvi, prooviksin midagi ka raadioga seonduvat teha.

Aga seniks: olge tublid!

 

 

 

Loe rohkem siit

EVT Krismar Rosin Venemaal

Krismar saatvaks organisatsiooniks on INVOLVED MTÜ.  Kui ka Sina soovid vabatahtlikuna välismaale minna, võta julgelt ühendust info@involved.ee